ΕΥΡΩΠΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ 2007-2013
16 Ιανουαρίου 2012

‘ΕΦΥΓΕ’ Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΜΑΣ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Από σήμερα ο Δήμος Δέλτα έγινε πιο φτωχός. «Έφυγε» αιφνίδια τα ξημερώματα από τη ζωή, σε ηλικία 66 ετών, ο δήμαρχος Δέλτα Νίκος Γιουτίκας. Ο θάνατός του οφείλεται σε ανακοπή καρδιάς και η νεκρώσιμος ακολουθία θα γίνει αύριο, στις 10:30 το πρωί, στη δημοτική κοινότητα Βραχιάς, τον τόπο καταγωγής του.

Ο Νίκος Γιουτίκας εξελέγη για πρώτη φορά δήμαρχος Αξιού το 1998, ενώ το 2007 επανεξελέγη. Το 2010 εξελέγη ο πρώτος δήμαρχος του Δήμου Δέλτα.

Υπήρξε πάνω απ΄όλα ˝ΑΝΘΡΩΠΟΣ ̏ με εξαίρετο χαρακτήρα. Τον διέκρινε η ειλικρίνεια, η ανοιχτή καρδιά και η αγάπη για τον τόπο του και για τους κατοίκους τους οποίους υπηρέτησε.

Επιθυμία της οικογένειας είναι αντί στεφάνων να κατατεθούν χρήματα σε Κοινωφελή Ιδρύματα.

Αιωνία του η μνήμη

gioytikas_pic.jpg