Ξεκινούν την 1/11 οι Σχολές Γονέων στη Νέα Μαγνησία – Πως δηλώνετε συμμετοχή
23 Οκτωβρίου 2017
Ξεκινούν στις 25/10 τα «Δημήτρια» στη Βραχιά (έως 27/10)
24 Οκτωβρίου 2017
Εμφάνιση όλων

Λαμπρός εορτασμός της 28ης Οκτωβρίου στο Δήμο Δέλτα- Δείτε το πρόγραμμα

Με επίσημη δοξολογία στους Ιερούς Ναούς, παρελάσεις τμημάτων της μαθητιώσας νεολαίας και εκφώνηση πανηγυρικών σε όλες τις Δημοτικές Κοινότητες του Δήμου Δέλτα, θα εορταστεί η εθνική επέτειος της 28ης Οκτωβρίου 1940.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα των εκδηλώσεων ανά Δημοτική Κοινότητα:

ΑΝΑΤΟΛΙΚΟ

  • 09.45 πμ Επίσημη Δοξολογία στον Ιερό Αγίου Νικολάου Ανατολικού
  • 10.00 πμ Παρέλαση τμημάτων της μαθητικής νεολαίας
  • 10.15 πμ Επιμνημόσυνη Δέηση και κατάθεση στεφανιών στο Μνημείο των Ηρώων, ενός λεπτού σιγή, Εθνικός Ύμνος
  • 10.30 πμ Εκφώνηση Πανηγυρικού της ημέρας από τους μαθητές του Δημοτικού Σχολείου Ανατολικού, Ζίγκα Παναγιώτη και Κουφοπούλου Σοφία

ΒΡΑΧΙΑ

  • 09.30 πμ Επίσημη Δοξολογία στον Ιερό Αγ. Δημητρίου της Τοπικής Κοινότητας Βραχιάς.
  • 09.45 πμ Επιμνημόσυνη Δέηση και κατάθεση στεφανιών στο Μνημείο των Ηρώων, ενός λεπτού σιγή, Εθνικός Ύμνος
  • 10.00 πμ Εκφώνηση Πανηγυρικού της ημέρας από την Διευθύντρια του Νηπιαγωγείου  Βραχιάς κ. Μπαρμπούτη Χριστίνα
  • 10.15 πμ Παρέλαση τμημάτων της μαθητικής νεολαίας

ΚΑΛΟΧΩΡΙ

  • 10.00 πμ Επίσημη Δοξολογία στον Ιερό Αγίου Γεωργίου Καλοχωρίου
  • 10.15 πμ Επιμνημόσυνη Δέηση και κατάθεση στεφανιών στο Μνημείο των Ηρώων, ενός λεπτού σιγή, Εθνικός Ύμνος
  • 10.30 πμ Εκφώνηση Πανηγυρικού της ημέρας από τους μαθητές του 2ου Δημ. Σχολείου Καλοχωρίου Φωτιάδου Παρασκευή και Τσιπιτσούδης Νικόλαος
  • 11.00 πμ Παρέλαση τμημάτων της μαθητικής νεολαίας

ΚΥΜΙΝΑ

  • 10.00 πμ Επίσημη Δοξολογία στον Ιερό Ναό Κοιμήσεως Αγίων Αποστόλων Πέτρου και Παύλου της Δ.Κ. Κυμίνων.
  • 10.15 πμ Επιμνημόσυνη Δέηση και κατάθεση στεφανιών στο Μνημείο των Ηρώων, ενός λεπτού σιγή, Εθνικός Ύμνος
  • 10.30 πμ Εκφώνηση Πανηγυρικού της ημέρας από τον μαθητή του 2ου Δημ. Σχολείου Κυμίνων  Σιμανδούρα Κωνσταντίνο
  • 11.00 πμ Παρέλαση τμημάτων της μαθητικής νεολαίας

ΔΙΑΒΑΤΑ

  • 10.00 πμ Επίσημη Δοξολογία στον Ιερό Ναό Αγ.Δημητρίου & Αγίων Αναργύρων Διαβατών
  • 10.15 πμ Επιμνημόσυνη Δέηση και κατάθεση στεφανιών στο Μνημείο των Ηρώων, ενός λεπτού σιγή, Εθνικός Ύμνος
  • 10.30 πμ Εκφώνηση Πανηγυρικού της ημέρας από την εκπαιδευτικό του 3ο Δημ Σχολείου Διαβατών κ. Τοπαρλάνη Σοφία
  • 10.45 πμ Παρέλαση τμημάτων της μαθητικής νεολαίας

ΝΕΑ ΜΑΛΓΑΡΑ

  • 09.30 πμ Επίσημη Δοξολογία στον Ιερό Ναό Γεννέσιου της Θεοτόκου της Δ.Κ. Νέων Μαλγάρων
  • 09.45 πμ Επιμνημόσυνη Δέηση και κατάθεση στεφανιών  στο Μνημείο των Ηρώων, ενός λεπτού σιγή, Εθνικός Ύμνος
  • 10.15 πμ Εκφώνηση Πανηγυρικού της ημέρας από την Τσάτσιου Αφεντία μαθήτρια του  Δημοτικού Σχολείου Νέων Μαλγάρων
  • 10.30 πμ Παρέλαση τμημάτων της μαθητικής νεολαίας

ΣΙΝΔΟΣ

  • 10.30 πμ Επίσημη Δοξολογία στον Ιερό Ναό Κοιμήσεως Θεοτόκου Σίνδου
  • 11.00 πμ Εκφώνηση Πανηγυρικού της ημέρας από τον Μπουλικιάν Γεώργιο μαθητή ΕΠΑΛ Σίνδου
  • 11.15 πμ Επιμνημόσυνη Δέηση και κατάθεση στεφανιών στο Μνημείο των Ηρώων ενός λεπτού σιγή, Εθνικός Ύμνος
  • 11.30 πμ Παρέλαση τμημάτων της μαθητικής νεολαίας καθώς και τμημάτων αθλητικών πολιτιστικών συλλόγων

ΧΑΛΑΣΤΡΑ

  • 10.30 πμ Επίσημη Δοξολογία στον Ιερό Ναό Κοιμήσεως Θεοτόκου Χαλάστρας
  • 10.45 πμ Επιμνημόσυνη Δέηση και κατάθεση στεφανιών στο Μνημείο των Ηρώων ενός λεπτού σιγή, Εθνικός Ύμνος
  • 11.00 πμ Εκφώνηση Πανηγυρικού της ημέρας από την καθηγήτρια του Γυμνασίου  Χαλάστρας κ. Θεοδώρογλου Εύα
  • 11.30 πμ Παρέλαση τμημάτων της μαθητικής νεολαίας
Skip to content