Το Δημοτικό Συμβούλιο τίμησε την ποδοσφαιρική ομάδα του Ολυμπιακού Κυμίνων
13 Σεπτεμβρίου 2018
Ευθ. Φωτόπουλος: «Θέλουμε τους άριστους στο Δήμο μας»
14 Σεπτεμβρίου 2018

Το Δημοτικό Συμβούλιο βράβευσε την αθλήτρια τέννις Αθηνά Πήττα

Την αθλήτρια τέννις Αθηνά Πήττα, από τη Σίνδο, 2η στην κατάταξη των Ελλήνων αθλητών και 52η στην Ευρώπη στην κατηγορία της (κάτω από 16 ετών), τίμησε το Δημοτικό Συμβούλιο Δήμου Δέλτα στη συνεδρίαση της 11ης Σεπτεμβρίου 2018.

«Είναι ένα παιδί σεμνό, που αγωνίζεται και προοδεύει. Αρκετές φορές είπαμε ‘‘θα τη βραβεύσουμε’’, καθυστερήσαμε, χάσαμε την ευκαιρία, αλλά η Αθηνά με τις διακρίσεις της μας δίνει συνεχώς νέες ευκαιρίες. Έτσι μέσα στο καλοκαίρι βγήκε πρώτη στο Elia Cup στη Σόφια και στο Koufalia Cup, δύο πολύ σημαντικά τουρνουά στην κατηγορία της» είπε ο Δήμαρχος Ευθ. Φωτόπουλος, ο οποίος συνεχάρη την ίδια, τον προπονητή της αλλά και την οικογένειά της «γιατί χωρίς την οικογένεια είναι πολύ δύσκολο να προχωρήσει κανείς ιδίως σε τέτοια ατομικά αθλήματα».

Η Αθηνά Πήττα καταχειροκροτήθηκε από τα μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου και δέχθηκε ευχές για πολύ καλή συνέχεια στην πορεία της με πολλές επιτυχίες.

Φωτογραφίες: Χρήστος Τσομπάνης