«Ας απαντήσουν οι αρμόδιοι γιατί επιτρέπουν στα βαρέα οχήματα να περνούν μέσα από Ν. Μάλγαρα, Κύμινα, Χαλάστρα»
28 Νοεμβρίου 2018
Εγκρίθηκε ο προϋπολογισμός 2019 του Δήμου Δέλτα
3 Δεκεμβρίου 2018

Ενημερωτική εκδήλωση στις 6/12 για την Κτηματογράφηση Ανατολικού και Βραχιάς

Συνάντηση με τους εκπροσώπους της αναδόχου εταιρείας CONSORTIS που θα υλοποιήσει το έργο της κτηματογράφησης στις Κοινότητες Ανατολικού και Βραχιάς, είχε ο Δήμαρχος Ευθύμιος Φωτόπουλος.

Στη συνάντηση με τους κ. Γ. Τσακούμη και Ν. Αντωνίου συζητήθηκαν η προετοιμασία και ο προγραμματισμός της κτηματογράφησης, τα προβλήματα που μπορεί να προκύψουν στις περιπτώσεις που οι ιδιοκτήτες δεν δηλώσουν εμπρόθεσμα τις ιδιοκτησίες τους, αλλά και τρόποι για την καλύτερη ενημέρωση των πολιτών.

Στο πλαίσιο αυτό, θα πραγματοποιηθεί ενημερωτική εκδήλωση για τους πολίτες, την Πέμπτη 6/12/2018 και ώρα 6.00 μ.μ., στην αίθουσα του ΚΑΠΗ Ανατολικού.

Ήδη, λειτουργεί η ιστοσελίδα www.thessktima.gr με πληροφορίες για τα γραφεία συλλογής δηλώσεων, ώρες λειτουργίας, πληροφορίες για την υποβολή δήλωσης κ.ά.