Γιάννης Ιωαννίδης: Κάνουμε προσπάθειες για αποπληρωμή του χρέους στην ΕΥΑΘ
Τμήμα ψυχολογικής υποστήριξης στο Κ.Υ Διαβατών
26 Αυγούστου 2020

Συνεχείς ψεκασμοί για την καταπολέμηση των κουνουπιών στο Δήμο Δέλτα

Συνεχίζεται από τη Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας το έργο καταπολέμησης των κουνουπιών στο Δήμο Δέλτα με συχνές παρεμβάσεις και επίγειους ψεκασμούς στο Αστικό Σύστημα που περιλαμβάνει και φρεάτια, στο  Περιαστικό σύστημα των κοινοτήτων καθώς και στο Φυσικό σύστημα.

Για σήμερα Δευτέρα 24 Αυγούστου έχει προγραμματιστεί ψεκασμός στο περιαστικό σύστημα των Κυμίνων και των Νέων  Μαλγάρων.

Την Τετάρτη 26 Αυγούστου  θα γίνεις ψεκασμός στο φυσικό σύστημα της λιμνοθάλασσας Καλοχωρίου και στο περαστικό  σύστημα των Διαβατών.

Την Παρασκευή 28 Αυγούστου θα γίνει ψεκασμός στο περιαστικό σύστημα της Βραχιάς.

Οι ψεκασμοί και  οι επιδημιολογικές παρακολουθήσεις στον Δήμο Δέλτα  θα συνεχιστούν και το επόμενο διάστημα.