Σε ετοιμότητα ο Δήμος Δέλτα για την κακοκαιρία «Μήδεια»
12 Φεβρουαρίου 2021
Γιάννης Ιωαννίδης: Να μείνει ανοιχτό το επαρχιακό δίκτυο του Δήμου Δέλτα
12 Φεβρουαρίου 2021

Ο Δήμος Δέλτα προσλαμβάνει 10 υπαλλήλους οκτάμηνης διάρκειας

Στην πρόσληψη 10 υπαλλήλων ορισμένου χρόνου οκτάμηνης διάρκειας διαφόρων ειδικοτήτων για την αντιμετώπιση των εκτάκτων και κατεπειγουσών αυξημένων αναγκών, προχωρά ο Δήμος Δέλτα.

Οι έκτακτες προσλήψεις ορισμένου χρόνου γίνονται λόγω της σοβαρής απειλής της δημόσιας υγείας από τον κορονοϊό COVID-19, σύμφωνα με τις διατάξεις της παρ. 2 του άρθρου 74 (Διατάξεις για αντιμετώπιση του κορωνοϊού COVID-19 από τους Ο.Τ.Α.) του Ν. 4745/20 (ΦΕΚ 214/06-11-2020 τ. Α΄).

Πρόκειται για:

Πέντε υπαλλήλους ΥΕ Γενικών Καθηκόντων

Έναν υπάλληλο ΔΕ Χειριστή Μηχανημάτων Έργου (Σαρώθρου)

Τρεις υπαλλήλους ΠΕ Διοικητικού-Οικονομικού

Έναν υπάλληλο ΤΕ Διοικητικού-Λογιστικού

-Οι υποψήφιοι πρέπει να έχουν ηλικία από 18 έως 65 ετών.

– Να έχουν υγεία και φυσική καταλληλότητα που τους επιτρέπει την εκτέλεση των καθηκόντων της θέσης που επιλέγουν.

Η απόφαση με τα απατούμενα δικαιολογητικά εδώ

Η αίτηση – υπεύθυνη δήλωση εδώ

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν την αίτησή τους υπογεγραμμένη, καθώς και τα απαραίτητα δικαιολογητικά, αποκλειστικά ηλεκτρονικά στην ηλεκτρονική διεύθυνση   prosopiko@dimosdelta.gr.

Η περίοδος κατάθεσης των αιτήσεων θα διαρκέσει έως  την Τρίτη 16/02/2021 στις 15.00 μ.μ.

Για οποιαδήποτε πληροφορία οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθυνθούν στο τηλέφωνο 2310.797411 (Ιδιαίτερο Γραφείο Δημάρχου).